Skip to content Skip to footer
250 ₺
Started on 14 Kasım 2017

Semra Yılmaz

20 yılı aşkın bir süredir kahve falı bakmaktayım binlerce takipçim mevcut. Doğal olarak her gün herkese yetişemiyorum, Lütfen bu konuda anlayış gösterin, Fal baktırmak istiyorsanız kahve içtikten sonra telve fotoğrafını Whatsapp yolu ile bize gönderin, Daha sonrasında iletişime geçmeniz yeterlidir.

Özellikle Müslüman ülkelerde ve özellikle Türkiye’de en bilinen, en çok ilgi duyulan ve en güvenilen fal yöntemi kahve falıdır. Kişinin içtiği kahve dibindeki telve ile fincanın, fincan altlığına ters çevirilerek kapatılma işlemi sonunda, fincan içinde oluşan şekillere bakılırak yapılan yorumdan ibarettir.

Her fal çeşidinde olduğu gibi kahve falında da, bilgi birikimi, deneyim ve hisler çok önemlidir.
Kahve falının belirgin şekillleri ve yorumları mevcuttur asıl mesele ince detayları hissederek yorumlamaktır. İşte bu durum falı bakan kişinin becerisine bakar. Kahve falına bakan kişiler, kahve falının amacını atlamamalıdır. Kahve falı bir çeşit öngörüden ibarettir ve insanların gelecekteki yaşamlarını olumlu yönde etkilemek için yorumlanır. İnsanın kaderini değiştirmek kendi elindeyse baktırdığı fal ile hayatını olumlu yönde değiştirerek falın amacına hizmet etmiş olur.

Kahve falına bir çok düzenleme getirilmiştir. Düzenleme derken kurallardan bahsediyoruz. Yani kahve herzaman aynı yerden içilmelidir, soğumadan fincan kaldırılmamalıdır gibi… Aslında belli kurallar yerine insanların doğal hareketleri tercih edilmelidir. Ne kadar doğal olunursa okadar iyi olacağını düşünenlerdeniz.

Kahve falı en zevkli ve kabul gören fallardan biri olarak Türkiye’de çok yaygın ve inanılan yöntem olmuştur ve olmayı sürdürmektedir.
Dostlar arasında da belli şekiller yorumlanarak neşeli vakit geçirmeye vesile olur. Fala inanmayanların bile kahve falından eksik kalmadığı açık bir gerçektir. Falların tarihine’de bakıldığında türk kahvesi ile bakılan falların revaçta olduğunu görürüz.

Oluşan herbir şeklin bir anlamı vardır, hatta bu şekiller özellikle internet üzerinde listelenmiş yada sözlük haline getirilmiştir. Ama altını çizmemiz gereken konu, hissiyatı yüksek olmayanların baktığı bu çeşit fal bakma yöntemi eğlenceden ileri gitmez.

Kahve falı deyip geçmeyin, falı bakan kişinin hissiyatına güveniyorsanız, hayatınızla ve geleceğiniz ile ilgili ipuçları yakalama imkanınız var demektir.

Add Comment

Tıkla Ara